Ryszard Górski

Kurs na złoto. Modelarz z Dębego buduje statek po mistrzostwo świata

Na co dzień nie ma wokół niego dużego rozgłosu, choć w swoim warsztacie tworzy rzeczy wyjątkowe. Choć dosłownie są to obiekty małe, to w rzeczywistości – wielkie dzieła: potężne okręty, które można.. postawić na stole. Wicemistrz świata z Dębego koło Lubasza, Ryszard Górski, znów ma przed sobą duży cel. Od lat zajmuje się modelarstwem okrętowym, a jego prace zdobywały już medale mistrzostw Polski i zostały docenione także na arenie międzynarodowej. Jednym z jego najważniejszych modeli był Strażak, który przyniósł mu wicemistrzostwo świata. Teraz modelarz skupia się na kolejnym projekcie. To statek ratowniczy SAR Pasat, z którym chce wystartować na mistrzostwach świata w Polsce. Więcej na ten temat w specjalnym wywiadzie dla Radia Wielkopolska. Z Ryszardem Górskim rozmawiał Sebastian Pawlaczyk. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za kolejne sukcesy mieszkańca wsi Dębe.

Kurs na złoto. Modelarz z Dębego buduje statek po mistrzostwo świata Dowiedz się więcej »

Wicemistrz świata z Dębego! Modelarska pasja Ryszarda Górskiego

Gdyby sklejanie okrętów było tak popularne jak piłka nożna, to sąsiedzi i przyjaciele nazywaliby go „Messim modelarstwa”. Ryszard Górski to mieszkaniec Dębego koło Czarnkowa, który od niedawna oprócz wielu medali mistrzostw Polski w modelarstwie okrętowym, ma na swoim koncie w tej dyscyplinie również wicemistrzostwo świata. Spośród 450 modeli z całego globu, to właśnie okręt zbudowany przez mieszkańca Dębego został uznany w czeskim Jabloncu nad Nysą za drugi najlepszy na świecie!

Wicemistrz świata z Dębego! Modelarska pasja Ryszarda Górskiego Dowiedz się więcej »