Gdzie można się kąpać?

Wakacje rozpoczęły się na dobre, równocześnie otwarte zostały kolejne kąpieliska.
Fot. Urząd Miejski Trzcianki

Od soboty można się korzystać z kąpielisk nad jeziorami: Lusowskim, Biezdruchowo w Pobiedziskach, w Akwenie Tropicana w Owińskach a także w jeziorach: Rusałka, Strzeszyńskie i Kierskie w Poznaniu. Otwarte zostało również Kąpielisko Miejskie w Obornikach, a także kąpieliska: nad jeziorem Mormin w powiecie szamotulskim, w Jastrowcu niedaleko Złotowa czy kąpielisko Sypniewo w powiecie chodzieskim.

W tym roku nie można kąpać się w Jeziorze Maltańskim, a z uwagi na zakwit sinic nieprzydatna do kąpieli jest woda w Jeziorze Królewskim w Krzyżu Wielkopolskim.

Jak zaznacza rzeczniczka wielkopolskiego sanepidu, Wiesława Kostuj jeśli w jeziorach i innych zbiornikach nie zostaną wykryte bakterie coli czy sinice kąpieliska będą dostępne dla plażowiczów:

Badania wody powinny być wykonywane średnio co 2 tygodnie, a za kontrole odpowiedzialny jest organizator kąpieliska:

W Wielkopolsce do września funkcjonować będzie w sumie 96 kąpielisk. Informacje o stanie wody na bieżąco podawane są w ogólnopolskim Serwisie Kąpieliskowym oraz na stronach internetowych wielkopolskiego sanepidu oraz Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®