Już za 14 dni startuje 80. Tour de Pologne a wraz z nim Tour de Pologne Junior oraz Tour de Pologne Amatorów

Historia wyścigu Tour de Pologne rozpoczęła się w 1928 roku, dokładnie 10 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Przez 95 lat wydarzenie było świadkiem pięknej i często trudnej historii naszego kraju. Od kilkunastu lat wyścig jest częścią prestiżowego grona wydarzeń rangi UCI WorldTour, gdzie swoje miejsca mają także Tour de France czy Giro d’Italia. 

W 2023 roku odbędzie się 80. Edycja wyścigu oraz 30. Za która odpowiada wicemistrz olimpijski, Czesław Lang. Siedmiodniowy wyścig po raz kolejny będzie stanowił wyzwanie dla najlepszych kolarzy, którzy pokonają 1130 kilometrów starannie przygotowanej trasy. Zróżnicowana i wymagająca trasa gwarantuje tydzień prawdziwego widowiska dla fanów z całego świata. 

Tour de Pologne rozpocznie się 29. lipca w Poznaniu. Kolejne etapy to: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała,  czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków. Wszystkie ekipy szykują naprawdę mocne składy na tegoroczny Tour de Pologne, więc zapowiada się walka do ostatniego metra! A jeśli potwierdzi się udział trzech zwycięzców z poprzednich lat, będzie to duża wartość dodana. Spotkajmy się na trasach jubileuszowego 80. Tour de Pologne! 

80. Tour de Pologne w Wielkopolsce
Fot. materiały prasowe 80. Tour de Pologne 2023

Memoriał Ryszarda Szurkowskiego – ORLEN Tour de Pologne Amatorów

ORLEN Tour de Pologne Amatorów to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa. Przez lata stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych dla amatorów w Polsce. O jego wyjątkowości świadczy fakt, iż kolarze amatorzy mogą rywalizować na fragmencie trasy Tour de Pologne UCI WorldTour.

W 2023 roku wyścig zaplanowano w Karpaczu. Na 83-kilometrową trasę zawodnicy wyruszą z terenu Hotelu Gołębiewski – partnera wydarzenia. Dla uczestników wyścigu przygotowano pakiety startowe z upominkami od naszych sponsorów. Każda osoba biorąca udział otrzyma także medal pamiątkowy, na którym na mecie będzie można wygrawerować swój wynik. Dla najlepszych przewidziano wyjątkowe nagrody! A wśród nich między innymi: rower szosowy marki Felt o wartości 17 tysięcy złotych, produkty marki Ekoi, nagrody finansowe sięgające 2500 złotych oraz zestaw suplementów Fitness Authority.

ORLEN Tour de Pologne Amatorów to nie tylko walka z samym sobą i z plejadą znakomitych rywali, ale także okazja do wielu ciekawych spotkań i przeżycia wspaniałej przygody.

tour de pologne amatorów w Wielkopolsce
Fot. materiały prasowe 80. Tour de Pologne 2023

Wyścig dla najmłodszych fanów kolarstwa – Tour de Pologne Junior

Tour de Pologne Junior to cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży towarzyszący naszemu narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI World Tour. Jego głównym założeniem jest promocja aktywnego spędzania czasu jako elementu prawidłowego wychowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży poprzez sport, a także popularyzacja jazdy na rowerze i kolarstwa.

W sezonie 2023 zostaną rozegrane cztery wyścigi – w Poznaniu (29/07), Bielsku-Białej (2/08), Katowicach (3/08) i Krakowie (4/08). Zawodnicy będą rywalizować w kategoriach Żak, Młodzik, a także walczyć o zwycięstwa etapowe oraz wygraną w klasyfikacji generalnej ORLEN PALIWA, klasyfikacji punktowej BOPLAN, klasyfikacji najaktywniejszy QUEST a także w klasyfikacji drużynowej. Do zobaczenia na trasie!

Fot. materiały prasowe 80. Tour de Pologne 2023

Radio Wielkopolska® objęło patronat medialny nad tegorocznym wyścigiem. Więcej informacji usłyszycie na naszej antenie, a wszystkie aktualności są dostępne na stronie 80. Tour de Pologne.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®