Piaszczysta plaża, palmy, Zielony Labirynt i wyciąg do wakeboardingu – Akwen Tropikana w Owińskach [ZDJĘCIA]

Nie tylko mieszkańcy Czerwonaka, Koziegłów, Murowanej Gośliny czy Swarzędza powinni zajrzeć do Owińsk, gdzie w pobliżu stacji kolejowej znajduje się Akwen Tropikana. Kąpielisko to powstało przy jednym ze zbiorników wodnych będących pozostałością po żwirowisku. Jest tutaj nawet piaszczysta plaża, a odpocząć możemy pod palmami. Nie brakuje boiska do gry w siatkówkę i piłkę plażową. Jest też punkt gastronomiczny i strefa zabaw dla dzieci.
Fot. Janusz Ludwiczak

Akwen Tropikana znajduje się w pobliżu drogi, łączącej Poznań i Czerwonak z Murowaną Gośliną. O atrakcjach i ciekawostkach tego miejsca opowiada Piotr Stańczak, dyrektor Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „Akwen” w Czerwonaku:

Co ciekawe Akwen Tropikana w Owińskach znajduje się na 17. południku:

Zielony Labirynt to tylko jedna z wielu atrakcji w Akwenie Tropikana w Owińskach. Jak można tutaj mile spędzić wakacyjny dzień? Chociażby korzystając z wyciągu do wakeboardingu:

Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa oczywiście grupa ratowników:

Chętnych do korzystania z Akwenu Tropikana w Owińskach nie brakuje:

Nad Akwen Tropikana w Owińskach można dojechać samochodem – z drogi wojewódzkiej nr 196 łączącej Poznań i Czerwonak z Murowaną Gośliną i następnie skręcić w ulicę Kolejową w Owińskach, po przejeżdzie przez tory kolejowe ulicą Plażową dojeżdżamy na sam parking położony niedaleko kąpieliska.

Do Akwenu Tropikana można dojechać również autobusami linii nr 312 i 342, które kursują dosyć często z samej Śródki. Dojeżdżają tutaj też autobusy linii nr 392 i 396. Pasażerowie powinni wysiąść na przystanku „Owińśka/PKM” i dalej 15-minutowym spacerkiem dotrą na samo kąpielisko.

I jest jeszcze trzeci sposób – można tutaj wybrać się również pociągiem Kolei Wielkopolskich.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®