Kolejne utonięcia w Wielkopolsce

Wakacje jeszcze trwają. Pogoda dopisuje. Niestety są kolejne przypadki utonięć w Wielkopolsce. 38-letni mężczyzna utonął w niedzielę wieczorem w rzece Warcie w powiecie średzkim. Z kolei ciało 44-letniej kobiety wyciągnięto na brzeg z Jeziora Gorzuchowskiego niedaleko Kłecka.

O rozwagę nad wodą po raz kolejny apeluje policja:

Jak apeluje młodsza aspirant Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu nie warto skakać do wody w miejscach w miejscach nieznanych, bo może się to skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.

Po dłuższym przebywaniu na słońcu przed wejściem do wody należy stopniowo przyzwyczajać nasz organizm do zmiany temperatury, wtedy unikniemy wstrząsu termicznego. Nie należy też pływać bezpośrednio po spożyciu posiłku, gdyż zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje:

I co najważniejsze – do wody nigdy nie należy wchodzić po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, nawet małe piwo może spowodować tragedię.

Tylko od początku czerwca w całym kraju utonęło już 188 osób. W zeszłym roku na terenie Polski życie w wodzie straciły 444 osoby, z czego prawie 20 w Wielkopolsce. 107 osób przed utonięciem spożywało alkohol.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®