PKM-ka będzie jeździć do Szamotuł i Wronek

Poznańska Kolej Metropolitalna dojedzie do Rokietnicy, Szamotuł i Wronek. Wicemarszałek województwa wielkopolskiego, prezydent Poznania, starosta poznański i szamotulski oraz włodarze gmin Rokietnica, Szamotuły i Wronki podpisali wczoraj porozumienie, dzięki któremu od stycznia przyszłego roku pociągi ze stolicy Wielkopolski przez Rokietnicę i Szamotuły do Wronek będą w dni robocze w godzinach szczytu kursować nawet co pół godziny.

Fot. UMWW

Jak mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak na tej trasie będzie kursowało 20 par pociągów:

Od czerwca 2018 roku, do systemu połączeń Poznańskiej Kolei Metropolitalnej włączane były przewozy pasażerskie na ośmiu liniach, w relacjach z Poznania Głównego do Nowego Tomyśla, Wągrowca, Środy Wlkp., Gniezna, Rogoźna, Wrześni, Kościana i Grodziska. Na funkcjonowanie PKM-ki zrzucają się samorządy:

PKM-ka do Wronek będzie ostatnią, dziewiątą, ułatwiającą dojazd z gmin aglomeracji poznańskiej i okolic do stolicy Wielkopolski.

Jednak część połączeń została skasowana. Od maja pociągi Poznańskiej Kolei Metropolitalnej nie dojeżdżają już do Jarocina, gdyż powiat jarociński nie chciał dokładać się do systemu. PKM-ka została więc skrócona do Środy Wielkopolskiej.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska