20 tys. zł za „kolację z burmistrzem” – pobito rekord WOŚP w Swarzędzu

Aż za 20 tysięcy złotych wylicytowano „Kolację z burmistrzem” w ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Swarzędzu padł rekord podczas niedzielnego finału – zebrano 377 877,84 zł. Sporo działo się w niedzielę również w gminach: Kostrzyn, Pobiedziska, Murowana Goślina i Czerwonak.

Fot. UMiG Swarzędz

W gminie Swarzędz kwestowało 500 wolontariuszy. Jak mówi dyrektor swarzędzkiego ośrodka, Filip Przepióra pobito dotychczasowy rekord:

Tradycyjnie podczas swarzędzkiego Finału WOŚP można było wylicytować Złote Serduszko od Fundacji WOŚP. Zwycięzca aukcji przeznaczył na rzecz okulistyki dziecięcej 113 tysięcy złotych.

W Murowanej Goślinie udało się zebrać 85 tysięcy 38 złotych i 32 grosze, w tym blisko 17 tys. zł z samych licytacji. Jak zaznacza szef goślińskiego sztabu WOŚP, Tomasz Mizgier przeprowadzono też akcję, podczas której można było podzielić się najcenniejszym darem życia:

Niestety wietrzna pogoda pokrzyżowała plany organizatorom pobiedziskiego finału. Mówi szefowa sztabu, Hanna Sosińska:

Z kolei wolontariusze sztabu Wataha Północy w gminie Czerwonak uzbierali 48 tysięcy złotych, do tego 42 tys. 821 zł mieszkańcy wrzucili do eSkarbonki.

Natomiast w gminie Kostrzyn udało się zebrać 45 657,15 zł. Od rana na ulicach Kostrzyna i innych miejscowości gminy kwestowało 40 wolontariuszy. Głównym punktem kostrzyńskiego finału WOŚP był koncert zespołu AudioFeels oraz Aleksandry Szwed.

Zebrane datki we wszystkich gminach zostaną przeznaczone dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Do tej pory na koncie WOŚP jest już ponad 136 mln zł.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera