Czarnków/Trzcianka – Jak zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Za nami trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tym roku zbierano pieniądze na wsparcie okulistyki dziecięcej.

W Czarnkowie i okolicach kwestowało 230 wolontariuszy. Jaką kwotę udało się zgromadzić? To wyjaśnia szef czarnkowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Paweł Zajda.

Niestety, przebieg zbiórki utrudniła przerwa w dostawie prądu. Ponadto w Czarnkowie nie działały sieci komórkowe oraz internet. Z tego powodu odwołano tradycyjne licytacje połączone ze Światełkiem do nieba.

Istnieje jednak szansa, że uda się nadrobić zaległości – wolontariusze skontaktowali się z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – jeśli fundacja wyrazi zgodę, całość odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Z kolei w Trzciance trwa liczenie zebranych środków. Organizację finału utrudnił silny wiatr, który spowodował przerwę w dostawie prądu. O szczegółach członkini trzcianeckiego sztabu WOŚP, Marzena Felsmann.

Ostatecznie finał udało się dokończyć – zaplanowany koncert Kasi Popowskiej, licytacje oraz Światełko do nieba odbyły się w poniedziałek. Tym samym trzcianeckie granie trwało aż dwa dni.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera