Biegi w Szamotułach i Wronkach odwołane!

Fot. Szamotulska Nocna Piątka

Wroniecka Dycha oraz Szamotulska Nocna Piątka nie odbędą się w zaplanowanym czerwcowym terminie. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

– Wszystkie znaki na niebie i ziemi oraz rządowy plan, który jest, nie daje możliwości organizacji masowej w tym terminie. Dla nas istotne jest też zdrowie uczestników. Nie czujemy, żeby był to okres, który pozwoliłby na zgromadzenie tak dużej liczby osób i bezpieczne uprawianie zawodów – tłumaczy dyrektor Szamotulskiej Nocnej Piątki Bartosz Węglewski.

Organizatorzy przewidują opcję przełożenia biegu na wrzesień. Wszystko zależy od tego jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Takiej opcji nie przewidują organizatorzy Wronieckiej Dychy, którzy już teraz przedstawili osobom, które opłaciły swój udział w imprezie trzy opcje, co zrobić ze swoimi pieniędzmi.

Pierwsza opcja, to przekazanie wpisowego danej osoby na rzecz szpitala zakaźnego w Poznaniu. Druga opcja, to żeby być fair w stosunku do biegaczy, w 100% oddajemy wpisowe, które wpłacili. Trzecia opcja, żeby zostawić te pieniądze na rzecz poniesionych kosztów przez stowarzyszenie Wroniecki Klub Biegacza wyjaśnia dyrektor biegu, prezes Wronieckiego Klubu Biegacza Bartosz Roszak.

Organizatorzy chcą jednak, by bieg się odbył, tyle że wirtualnie. Zachęcają oni wszystkich uczestników, by w dniu, w którym miała odbyć się Wroniecka Dycha, pokonali dystans 10 km w swoich miejscowościach, w bezpiecznych warunkach.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®