Co dalej z piłkarskimi rozgrywkami?

W połowie marca piłkarze klasy okręgowej – takich drużyn jak Lechia Kostrzyn, Sparta Szamotuły, Błękitni Wronki czy Huragan Pobiedziska mieli rozegrać pierwsze mecze po zimowej przerwie. Wciąż nie grają również piłkarze niższych lig – klasy A i B. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Kiedy więc piłkarze rozegrają kolejne mecze?


Fot. Janusz Ludwiczak

– W grę wchodzi albo zakończenie sezonu na obecnym etapie, albo dokończenie rozgrywek w miarę możliwości czasowych. Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku lig amatorskich są ograniczenia i nie ma możliwości rozgrywania meczy w ciągu tygodnia. Osoby grające też pracują, mają swoje życie prywatne i nie są w stanie rywalizować co 2-3 dni – wyjaśnia Bartosz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzje mają zostać podjęte do 11 maja. Pod uwagę brane są różne warianty.

– Decyzja zostanie podjęta wszystkich prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej z całej Polski i będzie jednakowa dla wszystkich rozgrywek ligowych w kraju. Wszystko zależy od tego jak będzie rozwijała się sytuacja, jakie będzie obostrzenia. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobne będzie zakończenie sezonu – dodaje Bartosz Aleksandrowicz z WZPN.

Rozważany jest też scenariusz przedłużenia rozgrywek przez okres wakacyjny i ewentualne opóźnienie kolejnego sezonu. O tym, kiedy piłkarze wybiegną na boiska kibice dowiedzą się w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®