Mieszkańcy Obrzycka wybrali burmistrza

Dotychczasowy radny Igor Kołoszuk został wybrany na burmistrza Obrzycka w powiecie szamotulskim. Uzyskał on 59,5% głosów, a frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 42,7%.

Fot. A&P BS/Wikipedia

Wybory odbyły się po tym, jak dotychczasowy burmistrz Obrzycka Maciej Bieniek objął stanowisko wicewojewody wielkopolskiego.

W poprzednim głosowaniu, które odbyło się 26 kwietnia żaden z ośmiorga kandydatów ubiegających się o funkcję burmistrza Obrzycka nie uzyskał wymaganej do zwycięstwa liczby głosów.

W II turze niezależny kandydat, radny z KWW Koalicja dla Obrzycka zdobył 479 głosów (59,5%). Jego kontrkandydata, pełniącego obowiązki burmistrza – Ryszarda Paecha poparło 326 mieszkańców Obrzycka (40,5% głosów).

– To jest duże wyzwanie. Skrócona kadencja, ale ustalony jest budżet do końca roku. Muszę zapoznać się dokładnie z sytuacją panującą w ratuszu i z bieżącymi sprawami – powiedział burmistrz elekt Igor Kołoszuk.

– Mój elektorat to w większości ludzie młodzi. Myślę, że do zwycięstwa przyczyniła się bezpartyjność. W moim sztabie byli ludzie zarówno o poglądach prawicowych, jak i skrajnie lewicowych, wspólnie współpracowaliśmy, dogadaliśmy się. Efekty widać. Na tym najniższym szczeblu ludziom nie są potrzebne osoby z nadania partyjnego, ale samorządowcy – dodaje Igor Kołoszuk, nowowybrany burmistrz Obrzycka.

Wybory odbyły się z zachowaniem wszelkich zasad mających na celu zminimalizowanie ryzyka z koronawirusem.

Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 42,7%. Obrzycko liczy 2399 mieszkańców. Uprawnionych do udziału w głosowaniu było 1879 osób.

MS/JL

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®