Pomimo zmniejszonego ruchu na drogach dochodzi do wypadków śmiertelnych

Stan epidemii i ograniczenia związane z poruszaniem się spowodowały zmniejszenie ruchu na naszych drogach, jednak wciąż dochodzi do wielu wypadków, często ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci apelują o rozwagę.


Fot. wielkopolska Policja

– Niestety część kierowców nie jest wstanie respektować wszystkich zasad związanych z bezpieczeństwem podczas poruszania się po drogach. W ostatnich dniach mieliśmy wypadki, niestety ze skutkiem śmiertelnym. W Poznaniu została potrącona osoba piesza. W kolejnym wypadku kierowca jadąc z ogromną prędkością uderzył w drzewo, samochód został niemalże rozerwany na części – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej Policji.

Od początku roku na drogach powiatu poznańskiego życie straciło 13 osób. Dlatego policjanci apelują o rozwagę.

– Wielu kierowców widząc zmniejszony ruch na drogach i większą przestrzeń niestety nie porusza się zgodnie z ograniczeniami, które obowiązują nie tylko na terenie obszaru zabudowanego ale również na wielu odcinkach dróg i ulic. Apelujemy o rozwagę i rozsądek. Kierowcy muszą zwracać uwagę na pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Wciąż jedną z głównych przyczyn najcięższych w skutkach wypadków na drogach jest nadmierna prędkość. Przygotowując się do drogi pamiętajmy również o zachowaniu bezwzględnej trzeźwości – apeluje mł. insp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Pamiętajmy, noga z gazu! Dobre warunki pogodowe nie dają nam absolutnej pewności, że na drodze nic złego nam się nie wydarzy.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®