Catering dietetyczny w Poznaniu – jak najlepiej podgrzewać posiłki z diety pudełkowej? Piekarnik, patelnia czy kuchenka mikrofalowa?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dieta pudełkowa to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala ci cieszyć się swoimi posiłkami, gdziekolwiek chcesz i kiedykolwiek masz na to ochotę. To właśnie ten komfort i poczucie wolności sprawia, że catering dietetyczny stał się w ostatnim czasie tak popularny. Czy posiłki z diety pudełkowej wymagają dodatkowego przygotowania?

catering wygodna dieta jak odgrzewać zapiekanka warzywna wkładana do piekarnika
Fot. materiały prasowe

Catering dietetyczny – jak to działa?

Zasada działania cateringu dietetycznego jest bardzo prosta. Ty dokonujesz zamówienia poprzez stronę internetową lub telefonicznie, a firma cateringowa dostarcza dietę w pudełkach pod wskazany adres. Dostawy realizowane są rano, do konkretnej, ustalonej godziny. 

W paczce znajdziesz kompletny zestaw posiłków na cały dzień – zgodnie z wybranym rodzajem diety i kalorycznością podaną w zamówieniu. Każde danie spakowane jest w osobne, szczelne i wygodne opakowanie, więc pudełka z cateringiem możesz zabrać ze sobą do pracy, na siłownię, czy do szkoły.

Jakie są opcje dostawy diety pudełkowej?

Najlepszy catering dietetyczny to taki, który możesz dostosować do swoich potrzeb i stylu życia. Dzięki różnym udogodnieniom korzystanie z takiej diety pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu. Catering dietetyczny z Poznania WygodnaDieta.pl realizuje dostawy w wybranym schemacie: 

  • codziennie, 
  • tylko w dni robocze, 
  • tylko wybrane dni. 

Najkrótszy okres zamówienia to jeden dzień, dlatego możesz korzystać z diety pudełkowej również okazjonalnie. 

Dużą elastyczność daje także możliwość wyboru adresu, pod który będzie dostarczana dieta. Możesz zdecydować się na dostawę do domu lub bezpośrednio do miejsca pracy. Adres dostawy można także zmieniać już w trakcie trwania zamówienia – wystarczy poinformować catering z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jakie diety można znaleźć w ofercie cateringu dietetycznego?

Niemal każdy może znaleźć dietę pudełkową dostosowaną do własnych potrzeb. Jadłospisy są prawidłowo zbilansowane i dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W ofercie znajdziesz na przykład catering dietetyczny z wykluczeniami, który jest odpowiedzią na szczególne potrzeby alergików. 

Możesz zamówić dietę bez glutenu, bez nabiału, bez ryb, oraz bez laktozy. Coś dla siebie znajdą także osoby na dietach bezmięsnych – wegetariańskiej i wegańskiej. Również sportowcy mogą wybierać spośród kilku wariantów jadłospisu przygotowywanego specjalnie z myślą o osobach aktywnych fizycznie.

Jakie są zalecany sposoby podgrzewania posiłków z diety na dowóz?

Wiele osób zastanawia się jak podgrzać catering dietetyczny. To bardzo proste zadanie! Można to zrobić na trzy sposoby – w  kuchence mikrofalowej, w garnku lub na patelni oraz w piekarniku.

  1. Aby podgrzać danie w kuchence mikrofalowej, wystarczy wstawić do niej pudełko z posiłkiem, uprzednio zdejmując folię zabezpieczającą.
  2. W piekarniku najlepiej podgrzewać zapiekanki, tarty, lasagne oraz inne potrawy tego typu. Należy pamiętać, żeby przełożyć danie do odpowiedniego, żaroodpornego naczynia. Podgrzewanie powinno trwać tylko kilka minut – tak, aby nie doszło do przypalenia lub nadmiernego przesuszenia dania.
  3. Potrawy można też podgrzewać na kuchence, korzystając z garnka lub patelni. Należy jednak kontrolować temperaturę, tak aby jedzenie nie przywarło do dna naczynia. Podgrzewając dania na patelni, należy pamiętać o niedodawaniu tłuszczu do smażenia – takie działania mogłyby wpłynąć na kaloryczność diety, a przez to zmniejszyć jej skuteczność.

Pamiętaj też, że podgrzewanie posiłków diety cateringowej ma na celu jedynie wydobycie ich walorów smakowych. Wszystkie posiłki są gotowe do spożycia, więc jeśli nie masz możliwości podgrzania, to możesz je zjeść również na zimno.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®