Ponad 1,5 tys. uchodźców przybyło już do gminy Swarzędz. Potrzebna jest żywność

Z każdym dniem przybywa uchodźców z Ukrainy. Tylko w gminie Swarzędz Ośrodek Pomocy Społecznej zatroszczył się już o ponad 330 rodzin.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

O szczegółach mówi Sławomir Kaźmierczak, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz i zarazem komendant jednostek OSP:

Potrzebna jest żywność, zwłaszcza produkty długoterminowe takie jak konserwy i słoiki, czekolada, batony, sosy do makaronów, świeże owoce i warzywa, a także żywność dla dzieci, w tym mleko modyfikowane. Gdzie można przynosić dary?

Dary dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie można przynosić do remiz OSP w Swarzędzu i Kobylnicy codziennie między godz. 9 a 18.

Pilne potrzebne są również pokoje i mieszkania dla obywateli Ukrainy:

Zgłoszenia o możliwości zakwaterowania uchodźców można przesyłać do swarzędzkiego „banku ofert pomocy” na adres e-mail: pomoc.ukraina@swarzedz.pl lub telefonicznie pod numerem 512 025 820.

Z kolei oferty pomocy materialnej i dotyczącej transportu najlepiej zgłaszać do swarzędzkiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pod adres mailowy: pomoc.ukraina@swarzedz.pl bądź telefonicznie pod numerem 500 250 998.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®