Stolica Wielkopolski pomaga uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną

Do 14 marca wydano w punkcie ZTM ponad 15,8 tysięcy zaświadczeń, pozwalających na bezpłatną jazdę komunikacją miejską przez 30 dni. To oznacza, że uchodźców w naszym mieście jest co najmniej dwa razy więcej mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Trudno zweryfikować precyzyjną liczbę uchodźców” – mówi zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski:

Z kolei przez punkt recepcyjny, który wojewoda uruchomił na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w którym odpowiednie służby zapewniają osobom uciekającym przed wojną ciepły posiłek, napoje, podstawową opiekę medyczną i niezbędne informacje przewinęło się ponad 8,5 tysiąca osób:

W samej stolicy Wielkopolski do pomocy zgłosiło się ponad 4 tysiące wolontariuszy, a zebrane dary w Miejskim Punkcie Pomocy przy ul. Bukowskiej trafiły do ponad 2 tysięcy rodzin na samej Ukrainie. Długoterminowa żywność i inne niezbędne materiały trafiły m.in. do Charkowa.

Do Poznania przybyło już kilka tysięcy uchodźców wojennych, wśród których są również najmłodsi. Dzieciom i młodzieży zapewniona została możliwość nauki w szkołach:

Obywatele Ukrainy, które uciekły przed wojną mogą od dziś wyrobić PESEL, który umożliwi im między innymi skorzystanie z opieki zdrowotnej, pomocy społecznej czy założenie firmy w Polsce. Więcej o tym tutaj.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®