2020-05-21

Chodzież: zamknięty przejazd pod wiaduktem na ulicy Kochanowskiego

Prace w tym miejscu potrwają dwa tygodnie. Na czas remontu kierowcy korzystają z objazdów ulicą Siejaka lub drogą leśną za Domem Kultury. Większe pojazdy muszą jechać przez Podanin i Stróżewo. – Zakres prac na ulicy Kochanowskiego obejmuje rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni, wykonanie robót ziemnych i położenie nowej konstrukcji podłoża. To jest konkretna, duża przebudowa jezdni pod wiaduktem. Uwarunkowania technologiczne oraz specyfika zastosowanych materiałów powodują, że remont potrwa dwa tygodnie – wyjaśnia Piotr Mąka ze Starostwa Powiatowego w Chodzieży. Przypomnijmy, że remonty dwóch chodzieskich wiaduktów, przy ulicach Kochanowskiego i Mostowej, to inwestycja realizowana w ramach modernizacji linii kolejowej Poznań – Piła. Do przebudowy obu wiaduktów dołożył się samorząd lokalny: miasto i powiat przekazały na ten cel po 750 000 zł.

Podczas zatrzymania ugryzł policjanta w palec

Agresywny poszukiwany w rękach czarnkowskich policjantów. Mężczyźnie przedstawiono kilka zarzutów. Mundurowi podczas kontroli drogowej w Gajewie w gminie Czarnków zauważyli na motocyklu mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Trzciance. 25-latek miał odbyć karę więzienia za wcześniejsze włamania. Funkcjonariusze w rejonie jego miejsca zamieszkania, zauważyli motocykl i znajomego kierowcę. 25-latek na widok policjantów, wsiadł na pojazd i próbował uciec. – Jeden z mundurowych chwycił go za rękę oraz ubranie. Poszukiwany odpychał funkcjonariusza, kopał go i szarpał za mundur, w wyniku czego spadł z motocykla. Leżąc na ziemi w dalszym ciągu próbował się wyrwać i uciec, nie stosował się do poleceń policjantów, używał wobec nich przemocy fizycznej, szarpał i kopał – mówi Karolina Górzna-Kustra, rzecznik czarnkowskiej policji Wobec agresywnego mężczyzny policjanci musieli użyć siły fizycznej i gazu. – Kiedy policjant zakładał poszukiwanemu kajdanki, wtedy 25-latek ugryzł go w palec lewej ręki. W obronie mężczyzny stanęła jedna z jego krewnych, która dodatkowo utrudniała zatrzymanie go policjantom, próbując odciągnąć ich od 25-latka – dodaje asp. Karolina Górzna-Kustra Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Ustalono również, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo w trakcie przeszukania, przy 25-latku znaleziono amfetaminę. Mężczyźnie przedstawiono kilka zarzutów między innymi naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, posiadania narkotyków i naruszenia zakazu sądowego. 25-latek przyznał się do winy.

Powstanie południowa obwodnica Pobiedzisk

W Pobiedziskach, przy samym rynku krzyżują się cztery ważne drogi, które prowadzą do Kostrzyna, węzła S5 Iwno czy do drogi wojewódzkiej nr 194 (dawnej „5-tki”), którą kierowcy mogą dojechać do Poznania czy Gniezna. Gmina Pobiedziska podpisała umowę z firmą, która przygotuję dokumentację projektową, niezbędną dla wybudowania południowej obwodnicy Pobiedzisk.

Oszuści nie tracą czujności

Oszuści metodą „na wnuczka” i „na policjanta” wyłudzili w ciągu kilku dni prawie pół miliona złotych. Tylko na terenie naszego województwa i tylko w ciągu tygodnia przestępcy oszukali kilkanaście osób i wyłudzili od nich prawie pół miliona złotych. We wszystkich tego typu przestępstwach sprawcy wykorzystują łatwowierność osób starszych. – Oszuści najczęściej wykorzystują legendę o ataku na konto bankowe. Informują swoich rozmówców, że są policjantami i ich pieniądze na koncie są zagrożone, że mogą paść ofiarom hakerów – informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik pilskiej policji. Przekonują do udostępnienia loginu do konta i SMS-ów dostępowych do banku, w którym poszkodowany przechowuje pieniądze. Innym popularnym sposobem działania oszustów jest metoda „na wnuczka”. Oszuści dzwonią do ofiary i udają członka rodziny. W rozmowie często proszą o udzielenie pilnej pożyczki, stosując różne formy manipulacji. Policja przypomina, że każdą próbę wyłudzenia pieniędzy należy niezwłocznie zgłosić pod numerem 112.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®