Ryczywół rusza na pomoc Esti! Na leczenie potrzeba ponad 50 tysięcy złotych!

Miała wiele planów i niespożyte pokłady energii do realizacji swoich pasji. Niestety, niespodziewana choroba wywróciła jej życie do góry nogami. Estera Nochowicz, mieszkanka gminy Ryczywół, na początku listopada przeszła udar mózgu i obecnie znajduje się w śpiączce farmakologicznej po skomplikowanej, ratującej życie operacji. Choć zawsze służyła innym pomocą, teraz to ona sama potrzebuje wsparcia. Dlatego mieszkańcy Ryczywołu i okolic jednoczą siły, by wesprzeć Esterę w tej kosztownej walce. Mówi jedna z osób zaangażowanych w pomoc dla mieszkanki gminy Ryczywół Justyna Surdyk. Do zbiórki dołączyło wielu lokalnych przedsiębiorców, a na Facebooku powstała licząca już ponad pół tysiąca osób grupa „Licytacje dla Estery”, Można tam wylicytować między innymi ręcznie malowane kurtki, stroiki świąteczne, voucher na usługi fryzjerskie oraz tort dla 15 osób. Uruchomiono również zbiórkę, której celem jest zebranie 50 tysięcy złotych na wsparcie leczenia i rehabilitacji Estery. Pomagajmy i zarażajmy dobrem!

W Stajkowie (gm. Lubasz) dzieci posadzą kasztanowce! Swoje drzewko otrzyma.. Doktor Ryszard Surma

Gdy za kilka lat powrócą w te miejsca, będą podziwiać owoce swojej pracy. Przedszkolaki ze Stajkowa w gminie Lubasz posadzą kasztanowce. Maluchy z Przedszkola „Jaś i Małgosia”, wspierane przez swoich rodziców i dziadków, będą mogły w praktyczny sposób nauczyć się, jak ważna jest troska o środowisko, wzbogacając przy tym stajkowską Drogę Kasztanową o nowe drzewa. Pomysłodawczynią akcji sadzenia kasztanowców jest mieszkanka Stajkowa Małgorzata Kaźmierczak Każde drzewo będzie nosiło imię małego mieszkańca Stajkowa, które je posadziło. Dodajmy, że w ramach akcji swoje kasztanowce będą mieli także zasłużeni mieszkańcy Stajkowa – ppłk Zdzisław Orłowski (dowódca Powstania Wielkopolskiego na odcinku czarnkowskim) i Doktor Ryszard Surma (ceniony pediatra, przez wiele lat leczący dzieci w Szpitalu w Czarnkowie i Szamotułach). Na uczestników wydarzenia będzie czekał także ciepły poczęstunek. Akcja sadzenia kasztanowców w sobotę 16 listopada od 11.00 przy Drodze Kasztanowej w Stajkowie w gminie Lubasz.

Piła: Finałowa Runda Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Cross Country

Już 26 października 2024 roku w Pile na torze przy ul. Wawelskiej odbędzie się ostatnia, decydująca runda Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego w cross country. Finałowe zawody rozpoczną się o godzinie 12:00, a na starcie staną najlepsi zawodnicy w Polsce, w tym także uczestnicy mistrzostw świata w rywalizacji na quadach. Wielbiciele motoryzacyjnych emocji nie mogą przegapić tego wyjątkowego wydarzenia. Finałowa runda cross country w Pile przyciągnie uwagę zarówno fanów motocykli, jak i quadów, które szczególnie będą w centrum uwagi, gdyż wśród zawodników znajdą się czołowi uczestnicy mistrzostw świata. Zmagania na torze rozpoczną się o godzinie 12:00, a zawodnicy dadzą z siebie wszystko, aby zdobyć ostatnie, kluczowe punkty sezonu. Po wyścigach nastąpi uroczysta ceremonia wręczenia tytułów mistrzom i wicemistrzom sezonu 2024, co sprawia, że finałowa runda nabiera szczególnego znaczenia. Zawody te stanowią nie tylko sportowe zakończenie roku, ale także okazję do świętowania całorocznych osiągnięć i emocjonujących rywalizacji, które przyciągnęły uwagę fanów cross country w całej Polsce.

Wolne Miejsca na Naukę Jazdy Konnej w Stajni Demonic Horses!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY Chcesz doskonalić swoje umiejętności jeździeckie? Marzysz o tym, aby spędzić czas wśród koni, odpoczywając od miejskiego zgiełku? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą konną i szukasz miejsca, które zapewni Ci profesjonalną opiekę i przyjazną atmosferę? Stajnia Demonic Horses to miejsce, które spełni wszystkie te oczekiwania! Doskonal swoje umiejętności pod okiem ekspertów Demonic Horses to nie tylko stajnia – to miejsce, gdzie rozwijasz swoją pasję pod okiem wykwalifikowanych instruktorów Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ). Zajęcia prowadzone są przez Dominikę Jelewską, doświadczoną szkoleniowczynię oraz organizatorkę zawodów jeździeckich. Dzięki profesjonalnemu podejściu i ciągłemu doszkalaniu kadry, masz pewność, że Twoje umiejętności będą rosły, a każdy trening będzie dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania. Niezależnie, czy przygotowujesz się do zawodów, chcesz zdobyć odznaki jeździeckie, czy po prostu pragniesz spędzić aktywnie czas wśród zwierząt – Demonic Horses zapewni Ci odpowiednie warunki do rozwoju. Relaks i zabawa na łonie natury Jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia od zgiełku miasta, wyjazdy w teren na grzbiecie konia to idealna forma relaksu. Stajnia Wadera, położona w malowniczej miejscowości Brzeźno, niedaleko Tarnowa Podgórnego, oferuje doskonałą lokalizację na takie wyprawy. Możesz w pełni korzystać z bliskości natury, cieszyć się pięknymi widokami i spędzać czas z rodziną, przyjaciółmi i końmi. A to wszystko w otoczeniu pozytywnych ludzi, którzy podzielają Twoją pasję do jeździectwa. Otwórz drzwi do jeździeckiego świata Nie musisz być doświadczonym jeźdźcem, aby dołączyć do Demonic Horses. Oferta jest skierowana zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Każdy, kto ma chęć nauki i uśmiech na twarzy, jest mile widziany w tej wyjątkowej społeczności. Zespół instruktorów dostosowuje zajęcia do potrzeb każdego uczestnika, a przyjazna atmosfera sprawia, że nauka staje się czystą przyjemnością. Nie zwlekaj! Zajrzyj na naszego Facebooka i napisz przez messengera lub skontaktuj się z niami mailowo pod adresem: demonichorses@gmail.com i dołącz do naszej jeździeckiej drużyny! Stajnia Demonic Horses czeka właśnie na Ciebie! ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Tu szlifują młode diamenty siatkówki i piłki nożnej. Wywiad z Akademią Sportu Wronki

Siatkówka i piłka nożna – w tych dyscyplinach sportu młodych zawodników z całego regionu prężnie rozwija Akademia Sportu Wronki. Mija szósty rok działalności klubu. W trakcie urodzinowej trasy Radia Wielkopolska, w Szamotułach mieliśmy przyjemność porozmawiać z przedstawicielami wronieckiej Akademii Sportu. Jak podkreśla Prezes Akademii Sportu Fabian Myszkowski, przez ostatnie lata udało się stworzyć we Wronkach miejsce, do którego chętnie uczęszczają młodzi sportowcy nie tylko z gminy Wronki, ale z całego powiatu szamotulskiego. W rozwój wronieckiej Akademii Sportu i pracę z młodzieżą angażują się sami mieszkańcy. Wśród nich m.in. trener piłki siatkowej młodziczek Łukasz Kremer. Dodajmy, że Akademia Sportu Wronki działa od 2018 roku. Treningi i mecze młodzi zawodnicy rozgrywają m.in. w Hali Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach oraz na boisku w pobliskim Wróblewie.

By Panie mogły czuć się bezpieczniej. Zapowiedź warsztatów samoobrony w Wągrowcu

Spacerując po zmroku, szczególnie w miejscach publicznych warto pamiętać o bezpieczeństwie – również tym osobistym. W bezpłatnych warsztatach samoobrony będą mogły wziąć udział Panie z Wągrowca i okolic W trakcie zajęć uczestniczki nauczą się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia. Całej akcji przyświeca także zbiórka artykułów higienicznych na rzecz potrzebujących. Mówi główny pomysłodawca Szymon Reis Dodajmy, że w warsztatach mogą wziąć udział również osoby poniżej 18. roku życia, pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów. Na zajęcia należy zabrać ręcznik, wodę oraz wygodną odzież sportową.  Warsztaty samoobrony dla kobiet w sobotę 26 października od 14.00 do 15.30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu.

Pojadą na biało-czerwono! Zapowiedź II Szamotulskiego Rowerowego Rajdu Niepodległości

106 kilometrów w 106. rocznicę odzyskania niepodległości „wykręcą” rowerzyści z Szamotuł i okolic. Wszystko za sprawą II edycji Szamotulskiego Rowerowego Rajdu Niepodległości. To propozycja na aktywne spędzenie czasu w biało-czerwonych barwach Całemu wydarzeniu przyświeca dodatkowo szlachetny cel – zbiórka na rehabilitację 16-letniej Dominiki – mówi Maciej Gzyl ze stowarzyszenia „Nasz Fyrtel”. Tegoroczna trasa rajdu będzie wiodła przez Oporowo, Wartosław, Miały, Rosko, Wronki i rzecz jasna Szamotuły. Warto wspomnieć, że wydarzenie będzie poświęcone pamięci Jana Rzepy – pochodzącego z gminy Wronki najdłużej żyjącego uczestnika powstania wielkopolskiego. II Szamotulski Rowerowy Rajd Niepodległości w sobotę 26 października na Rynku w Szamotułach. Start o godzinie 8.00 spod szamotulskiej Biblioteki. Dodajmy, że patronem medialnym wydarzenia jest Radio Wielkopolska.

dofinansowanie w programie czyste powietrze

Program Czyste Powietrze – dofinansowanie dla Czarnkowa

Mieszkańcy Miasta Czarnków mogą liczyć na dofinansowanie na wymianę pieca, stolarki okiennej i drzwiowej lub ocieplenie budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Wszystko w ramach programu „Czyste Powietrze”. Program „Czyste Powietrze” realizowany jest  przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy pomocy urzędów miast i gmin. Przede wszystkim ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez wymianę starych piecy, a także zwiększenie efektywności energetycznej budynków poprzez wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz docieplenie budynków mieszkalnych jednorodzinnych.  Mieszkańcy miasta Czarnków mogą otrzymać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze na likwidację „kopciucha” i zamianę urządzeń grzewczych opalanych węglem lub drewnem na bardziej ekologiczne i ekonomiczne systemy ogrzewania. Dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze dla mieszkańców Czarnkowa mogą otrzymać osoby fizyczne będące właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.  Wysokość dotacji ustalana jest na podstawie rodzaju i zakresu realizowanego przedsięwzięcia oraz wydatków poniesionych przez beneficjenta. Mieszkańcy Czarnkowa mogą uzyskać wsparcie w procesie wypełniania, sprawdzania a także złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. W tym celu miasto prowadzi bezpłatny punkt konsultacyjno-informacyjny, który mieści się w Urzędzie Miasta Czarnków, Plac Wolności 6. Punkt czynny jest w poniedziałki w godz. 7:30-16:30, we wtorki, środy i czwartki w godz. 7:30-15:30 oraz w piątki w godz. 7:30-14:30. Wszystkiego osoby  zainteresowane uzyskaniem dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” proszone są o wcześniejsze ustalenie terminu wizyty pod nr tel. 67 255 23 26.

kobieta na tle pułke w drogerii trzyma w ręce butelkę kosmetyku i telefon z aplikacją rossmann

Szybkie i wygodne zakupy w Rossmannie z aplikacją

ARTYKUŁ SPONSOROWANY Aplikacja Rossmann PL należy do najpopularniejszych w Polsce. Klienci lubią ją za atrakcyjne oferty rabatowe, ale doceniają też intuicyjność, przyjazny design i przydatne funkcjonalności. Dzięki temu zakupy w naszych drogeriach robi się łatwo i przyjemnie. Jakie są najciekawsze funkcjonalności aplikacji Rossmann PL? „Twoje ulubione” – dzięki tej opcji możesz stworzyć swoją listę ulubionych produktów, które najczęściej kupujesz. Dodatkowo łowcy rabatów mają ułatwione zadanie. Otrzymują  „alert cenowy” – informację o promocjach na ulubione produkty. „Sprawdź czy Ci się nie kończy” – funkcja przypomina, żeby sprawdzić, czy kupione jakiś czas temu produkty akurat się nie kończą. Taki domowy asystent to prawdziwy skarb – pomaga np. kontrolować czy proszki do prania lub środki czystości nie powinny być uzupełnione. „Dostępność w drogerii” – Planując zakupy w drogerii stacjonarnej lub internetowej możemy szybko zweryfikować czy wybrany produkty jest dostępny we wskazanym Rossmannie. „Rossmann GO” – to opcja wygodnych zakupów w drogerii, bez konieczności podchodzenia do kasy. Wchodzisz do Rossmanna, skanujesz produkty telefonem dzięki aplikacji, wkładasz do swojej torby i płacisz w apce online. To wszystko – zakupy zrobione. „Gazetka promocyjna” – to nic innego jak klasyczna gazetka z naszymi ciekawymi ofertami promocyjnymi, ale w wersji on-line. Tam znajdziecie najbardziej aktualne rabaty. Uczestnicy Klubu Rossmann mogą w aplikacji weryfikować swój numer telefonu. Weryfikacja jest opcjonalna, ale warto z niej skorzystać. W przyszłości pozwoli na identyfikację poprzez podanie numeru telefonu przy kasie. Klient nie będzie musiał sięgać po telefon do kieszeni, żeby zdobyć punkty w ramach „Pomagamy jak umiemy”. Pamiętajcie, że z aplikacją Rossmann PL można zaoszczędzić na codziennych zakupach. Wystarczy skorzystać z „Kuponu za uśmiech” lub „Ceny z apką”. ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Marian Jung motorowodnym Mistrzem Europy w klasie F-500. Niezwykłe emocje na Jeziorze Rogozińskim

To było prawdziwe święto sportów motorowodnych! W Rogoźnie rozegrano 15. już edycję Motorowodnych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Na tutejszym jeziorze rywalizowali zawodnicy z dziesięciu państw Starego Kontynentu, m.in. z Bułgarii, Słowacji, Włoch czy też Wielkiej Brytanii. Wodni gladiatorzy musieli zmierzyć się nie tylko z wymagającą trasą, ale także z wiatrem, który szczególnie doskwierał pierwszego dnia zawodów Na szczęście, obyło się bez niebezpiecznych zdarzeń – komentował tuż po zakończeniu rywalizacji burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek. Na medal spisali się nie tylko organizatorzy, ale przede wszystkim zawodnicy – również z naszego regionu. I tak, w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w klasie OSY400 (o es igrek) I miejsce zajął Jeremi Jóźwiak z Chodzieży. W klasie F125 triumfował Sebastian Kęciński z Trzcianki, w GT30 najlepszy okazał się Marcin Kociucki ze Śremu, a w klasie P-350 zwyciężyli Marcin Mucha ze Szczecina oraz Maciej Wojewódzki, reprezentujący WKS Zegrze. Największe emocje wzbudzały jednak ostateczne rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Europy w klasie F-500 . Dodajmy, że organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, Gmina Rogoźno oraz Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Patronem medialnym – Radio Wielkopolska.

Zagrali dla Darka i Kacperka. Relacja z Festynu w Rogoźnie.

Serca mieszkańców Grodu Przemysła głośno zabiły dla Kacperka i Pana Dariusza. Na Targowisku Miejskim w Rogoźnie zorganizowano festyn charytatywny pt. „Pomagamy – dobro wraca”. Impreza dedykowana była mieszkańcom powiatu obornickiego – Panu Dariuszowi i Kacperkowi. Pan Dariusz walczy z nowotworem jelita, z kolei 5-letni Kacperek cierpi na rdzeniowi zanik mięśni. Podczas festynu zbierano pieniądze, które wesprą dalsze leczenie głównych bohaterów wydarzenia. Więcej w krótkiej relacji naszego reportera Sebastiana Pawlaczyka Dodajmy, że patronem medialnym festynu pt. „Pomagamy-dobro wraca” było Radio Wielkopolska.

Wodni gladiatorzy z całej Europy opanują Rogoźno! Motorowodne Mistrzostwa Europy już jutro

Zawodnicy z dziesięciu państw Starego Kontynentu zawitali do Rogoźna, by zmierzyć swoje siły w kolejnej już edycji Motorowodnych Mistrzostw Europy. Nad jeziorem przy rogozińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się także finał Mistrzostw Polski W rywalizacji wezmą udział zawodnicy m.in. z Włoch, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Estonii, Wielkiej Brytanii oraz liczne grono reprezentantów Polski, laureatów wielu tytułów mistrzowskich: Marcin Zieliński, Cezary Strumnik, Sebastian Keciński, Henryk Synoracki.To wyjątkowa okazja, by w Grodzie Przemysła II zasmakować prawdziwych motorowodnych emocji. Dodajmy, że historia zawodów motorowodnych w Rogoźnie sięga lata 90tych. W tym roku impreza odbywa się już po raz piętnasty. Oficjalne otwarcie Motorowodnych Mistrzostw Europy już jutro (28 września) o 13:30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rogoźnie. Zawody potrwają do niedzieli, do godziny 17.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®